Nasıl Çalışıyoruz?


Neden Karina İkinci El'i Seçmeliyim?

Tekne piyasasını çok iyi biliyoruz.
İhtiyacınıza göre terzi işi hizmet veriyoruz.
Güçlü teknik servisimizle sizi satış sonrasında destekliyoruz.
Arzu ederseniz alacağınız tekne için leasing organize ediyoruz.

Bir Karina organizasyonu olarak bizden memnun olmayan tek bir kişiyi bile kabullenemeyiz. Karina ile yaşayacağınız tecrübenin olumlu olacağını garanti ediyoruz.
Karina sistemindeki tekneler nereden geliyor?

1. Sahibinden sistemimize doğrudan kaydedilmiş tekneler: Sistemimizdeki teknelerin büyük çoğunluğu, sözleşme ile sahibinden doğrudan sistemimizde satışa sunulmuş teknelerdir.

2. Yurtdışı çalışma ortaklarımızın sistemimize aktardığı tekneler: Çalışma ortaklarımız her biri konusunda tecrübeli ve prestijli broker firmalar ya da yurtdışı marka temsilcilerinden seçilmiştir. Bu firmalar ortak çalışmanın kendi taraflarına düşen bölümünde sorumluluklarını Karina standartlarında yerine getirebilecek kabiliyet ve güçtedir. En önemlisi Karina böyle bir ortak çalışmada, taraflara ayrı hizmet bedeli ödenmediğini, bir tekne alışverişinde sadece bir hizmet bedeli ödeneceğini garanti eder.

3. Yurtiçi çalışma ortaklarımız: Bunlar anlaşmalı olduğumuz Türkiye Marka Temsilcisi firmaların portföyünden sistemimize gelen teknelerdir. Karina Türkiye içerisinde mevcut diğer ikinci el organizasyonları ile ortak çalışmaz ve portföy paylaşmaz.

Teknenizi sizden daha hızlı nasıl satabiliyoruz?

Aslında çok basit. Bu bizim hobimiz değil. Tek işimiz…

Piyasada her gün işlem yapıyoruz. Bir teknenin satılabilmesi için gerekli ana şartları biliyoruz. Yurtiçinde ve dışında tekne üreticilerini tanıyoruz. Motor üreticilerini, malzeme sağlayıcıları ve servislerle sürekli irtibattayız.

Çalışma ortaklarımız sayesinde tüm dünya pazarını takip edebiliyoruz.

Profesyonel satış ekibimiz yılın 358 günü potansiyel alıcılara teknenizi tanıtıyor ve soruları doğru cevaplarla yanıtlıyor. Rakipsiz pazarlama departmanımız ve web sitemiz, teknenizi detaylarından resimlerine, kapsamlı bir şekilde alıcılarla buluşturuyor.

Tüm bunları düşününce başarımız bir mucize değil.

Bir teknenin satışında Karina ne yapıyor?
Başlangıç
 • Öncelikle teknenizi değerlendirmek için yöntemlerimiz arasından size uygununu birlikte seçiyoruz.
 • Teknenizin fiyatlandırılmasında uzman ekibimiz yardımcı olacak.
 • Tekneniz sözleşmeli olarak kayda aldıktan hemen sonra, fotoğraf çekimleri yapılacak ve Karina web sitesinde yayınlanacak.
 • Buna paralel olarak Yachtworld ve Sahibinden.com sitelerindeki Karina dükkanlarında da yayınlanacak.
 • 5000 kişiyi aşan kayıtlı alıcı listemize Euromessage e-maili ile bildirilecek.
Pazarlama
 • Sisteme girdiği anda satış yetkililerimizin yapacağı eşleştirmelerle uygun potansiyel alıcılarımız bilgilendirilecek.
 • Karina web sitemizde aramalarını kaydetmiş üye müşterilerimiz otomatik olarak bilgilendirilecek.
 • Tekneniz dergi ilanlarından, boatshow standlarımıza akla gelebilecek her tür pazarlama çalışması ile tanıtılacak.
 • Teknenizin alıcısı bulunduğunda Karina dilerseniz pazarlığı sizin adınıza yapacak, dilerseniz sizi alıcı ile tanıştıracak.
Satış
 • Gerekli sörvey ya da teknik servis hizmetleri Karina tarafından sağlanacak. Sörvey için gerekecek uzman ya da çekme indirme organizasyonları tarafımızdan yapılacak.
 • İşlemler sırasında gereken hukuksal destek Karina tarafından verilecek, sözleşmeler hukukçularımız tarafından hazırlanacak.
 • Evrak işlemleri uzman ekibimizin kontrolünde yürüyecek. Herşey önce bizim onayımızdan geçecek. En önemlisi ödeme bizim garantimizde gerçekleşecek. Böylece kim önce ödeyecek ya da devri verecek sorunu ortadan kaldırılacak.
Yukarı
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.